Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

De la ce pot fi simptomele constante de amețeală greață spasme ale maxilarului și vărsături ?

Ovare polichistice
Intrebare postata de Utilizator11725085632 cu 4 saptamani in urma

Am 20 de ani și În urmă cu 5 luni de zile am început un tratament cu Siofor 1000 pentru tratarea ovarelor mele micro polichistice,le iau în fiecare zi împreună cu pansamentul stomacal iar 10 zile din fiecare lună trebuie să administrez și duphastonul fără de care eu nu am menstruatie ,încă de la început am avut stări de vomă greață ,amețeli spasme ale mușchilor în timpul somnului și o oarecare senzație de nervi la stomac simțindu-se foarte tare abdomenul pulsul crescut și acneea a luat o din loc și ea.
Stările de leșin și vomă sunt cele mai urate de multe ori nici nu trebuie să mănânc ceva ca să elimin pur și simplu vărs

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum 4 saptamani)

Buna ziua,

Simptomele de ameteala, greata, spasme ale maxilarului si varsaturi, pot avea mai multe cauze.

De la afectiunile de fond cum ar fi sindromul ovarelor polichistice, la efectele secundare ale medicamentelor pe care le administrati.

Tratamentul cu Siophor 1000 si Duphaston poate avea efecte secundare precum greata si varsaturi, dar si alte simptome destul de neplacute.

De asemenea, puteti experimenta simptome de anxietate sau stres, datorita preocuparilor legate de afectiunea ta. Acestea pot agrava simptomele de care va plangeti.

Un regim alimentar nesanatos sau dezordonat poate provoca, de asemenea, disconfort abdominal si varsaturi, chiar si fara a consuma alimente.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/care-sunt-efectele-secundare-ale-antibioticelori_17023
sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/sindromul-ovarului-polichistic_1046

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: