Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

Problemă ginecologica sau urinară?

Boli genitale feminine
Intrebare postata de Cornelia cu o saptamana in urma

De-o perioadă de timp, am usturimi, arsuri și dureri în partea inferioară a abdomenului, în permanență! Am luat mai multe suplimente naturale, printre care, Cystone, Biseptol urinar, etc. și nu-mi cedează sub nicio formă! Ce-ar putea fi, ce-as putea să fac? Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum o saptamana)

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi cauzate de o varietate de probleme de sanatate, inclusiv infectii urinare, cistite, inflamatie pelviana, endometrioza, sau chiar boli cu transmitere sexuala.

De asemenea, este posibil ca simptomele sa nu se amelioreze daca tratamentul administrat nu este cel corect pentru cauza specifica a problemei dvs.

De exemplu, anumite infectii urinare sau boli cu transmitere sexuala necesita antibiotice specifice pentru tratament. In cazul in care aveti o problema ginecologica, poate fi necesar un alt tip de tratament.

Pana veti ajunge la medic, este important sa va hidratati si sa evitati factorii care pot agrava simptomele, precum consumul de alimente picante sau acide, consumul de alcool sau cofeina.

In final, este foarte important sa nu va autodiagnosticati sau sa luati medicamente fara recomandarea medicului.

Nu toate suplimentele naturale pot fi eficiente in tratarea problemelor de sanatate si pot chiar interfera cu alte medicamente sau conditii de sanatate pe care le aveti.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/durerea-pelvina-la-femei-cauze-si-simptome_11260
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/7-cauze-mai-putin-cunoscute-ale-durerilor-pelvine-la-femei_15462
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/6-simptome-grave-specifice-bolilor-sexuale-feminine_8661

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: