Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

Tratamentul cu Uniquet de la psihiatrie ?

Alzheimer
Intrebare postata de Utilizator11718415260 cu 4 luni in urma

Bună ziua!Mama mea are vârsta de 70 de ani și a fost diagnosticata cu pierderi de memorie, i-a dat tratament cu Uniquet, am citit prospectul și m-am speriat căci spune că persoanele vârstnice cu pierderi de memorie acest medicament le grăbește moartea...Va rog să mă sfătuiți ce trebuie să fac pentru că îmi este frică să îi mai dau tratamentul și văd că nu mai doarme de când nu i l-am mai dat...Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului (acum 4 luni)

Buna ziua,

Tratamentul cu Uniquet este uneori recomandat pentru tulburari comportamentale severe in cazul pacientilor cu dementa. Cu toate acestea, aveti dreptate sa va preocupe efectele secundare si informatiile din prospect.

Lista de efecte secundare poate fi inspaimantatoare, insa este important de retinut ca nu toata lumea le va experimenta. Daca ati observat deja schimbari negative in starea mamei dvs. sau sunteti ingrijorata de potentialul risc, cel mai bun lucru pe care il puteti face este sa discutati cu doctorul ei.

Medicul cunoaste cel mai bine situatia mamei dvs. si poate sa ajusteze doza sau sa sugereze un alt medicament.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/geriatrie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/dementa-frontotemporala-sau-boala-pick_9555

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11718415260 (acum 4 luni)

Bdimineața!Mama mea are vârsta de 70de ani și a fost diagnosticata cu pierderi de memorie, are tratament cu Uniquet de la psihiatrie, am citit prospectul pe google pt.ca în cutie cu,comprimate nu avea prospectul și înțeleg că acest medicament la persoanele vârstnice și cu pierderi de memorie le grăbește moartea...Eu nu i-am mai dat de 2 zile acest medicament dar nu mai doarme...Il lua împreună cu Davia. Ce este de făcut??Mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: